Výstavy a Expozice v Praze

Praha je odedávna kulturním  a vzdělávacím centrem střední Evropy. Proto v Praze nechybí spousty galerií, muzeí, památek  a jiných výstavních či naučných expozic.
Pokud právě hledáte některou z mnoha výstav nebo expozic v Praze,  na tomto informačním portálu určitě naleznete mnoho inspirace a důležité informace o výstavách v Praze a okolí. Více..

Botanická zahrada hl. m. Prahy

Výstavy a Expozice v Praze

Výstavy a Expozice v Praze

Praha je odedávna kulturním  a vzdělávacím centrem střední Evropy. Proto v Praze nechybí spousty galerií, muzeí, památek  a jiných výstavních či naučných expozic.
Pokud právě hledáte některou z mnoha výstav nebo expozic v Praze,  na tomto informačním portálu určitě naleznete mnoho inspirace a důležité informace o výstavách v Praze a okolí. Na tomto informačním webovém portálu naleznete informace a kontakty na:

Výstavy a Expozice v Praze
Výstava i expozice jsou prezentační formy, během kterých je prezentováno umění či jiná forma kulturního umění nebo činnost muzea.
Myslíte, že výstava a expozice je to samé? Není to tak. Výstava se od expozice liší hlavně svou délkou a svým tématem.

-výstava trvá většinou po po období max. 2 let téměř na jakékoliv téma. Výstava jde více do hloubky  a je taktéž doprovázena mnoha doprovodnými akcemi.

-expozice trvá většinou více než 2 roky s postupnými obměnami po dodo přibližně 10 let. Zaměřují se především na výstavu stálých sbírek umění a vycházejí tak z podstaty prezentace muzea.

Galerie
Každého při zaznění slova galerie okamžitě napadne krasná, prosvětlená místnost plná obrazů a soch. A mezi nimi se klidným krokem  a se sklenkou dobrého vína prochází několik poteciálních kupců nebo sběratelů umění. V podstatě je tomu tak i v Praze.
Galerie umění je specializovaný prostor pro výstavu a vystavování uměleckých děl.  Galerie je institucí shromažďující umělecké veřejnosti.
Jako každý stát i Česká republika má v Praze Národní galerii. Ta se nachází v Holešovicích ve Veletržním paláci poblíž pražského Výstaviště.
Národní galerie v Praze NG je státní organizací, která spravuje nevětší sbírku výtvarného umění v Česku. Historie NG se píše od roku 1796.
Další významné galerie Prahy jako např. Galerie hlavního města Prahy, Galerie Pražského hradu Galerie výtvarného umění v Chebu, Galerie Josefa Sudka a jiné naleznete na tomto informačním portálu nebo v rozcestníku výstav.

Muzea
Prvním muzeu bylo v ČR otevřeno Gymnazijní muzeum v Opavě roku 1814, ale tím nejvýznamnějším, největším a nejznámějším je určitě Národní muzeu v Praze. Bylo založeno v roce 1818 pod názvem Vlastenecké muzeum v Čechách.
Od té doby a nejen v Praze můžeme napočítat desítky, ne-li stovky muzeí a stálých expozic.
Muzea se dělí dle svého zaměření a expozic na tzv. Všeobecná mezea (národní a vlastivědná) a na tzv. Muzea specializovaná, která se zabývají jen daným tématem.
Jsou zde ještě muzejní depozitáře, ale Ty většinou nejsou přístupny veřejnosti. 
Do seznamu muzeí v české republice můžete nahlédnout např zde
 (http://cs.wikipedia.org/wiki/Seznam_%C4%8Desk%C3%BDch_muze%C3%AD)


Vložit příspěvek

*e-mail se nikde v katalogu nezobrazuje

Aktuality

The Human Body

obrazek Kontroverzní výstava The Human Body opět navštívila Prahu. Výstava kde poznáte lidské tělo tak jak jste je neviděli. Více ...

František Drtikol – Nahá geometrie

obrazek GATE Galerie a informační centrum v Husově ulici zahájí svůj provoz 27. března 2012 vernisáží výstavy fotografa Františka Drtikola.  Více ...

Dřevostavby 2012

obrazek

Mezinárodní veletrh dřevěných staveb, konstrukcí, materiálů a úspor energií se koná již 7. na Holešivickém výstavišti. Dřevostavby 2012 - vše o stavbě ze dřeva.

 

Více ...

Kam za kulturou?

Nabízíme Vám přehled pražských kulturních míst:

Doména na prodejKontaktujte nás ohledně prodeje!

Exkluzivní a navštěvovaná doména na míru pro Vaše podnikání.